Proplachování klimatizace

Čištění trubek výparníku kondenzoru atd. od nečistot a kalů

Díky dlouholeté specializaci na autoklimatizace a tisícům opravených kompresorů a klimatizací seřadíme metody čištění podle efektivity a kvality proplachu.

  • Chemické pulzní - bez demontáže komponent.
  • Běžné chemické proplachování.
  • Proplachování chladivem.
  • Proplachování dusíkem.

Proplachování chemickými prostředky s destilací a pulsním tlakováním - bez demontáží komponent.

Nejvíce efektivnější metoda pro odstranění nečistot ze systému autoklimatizace. Vyčistí i extrémně znečištěné systémy od mechanických špon a kalů.

Při tomto proplachu není nutno demontovat díly klimatizace jako celku (výparník, hadice, trubky,  kondensor, apod.). Demontují se jen dílčí části nutné k napojení přístroje, dehydrátor a expanzní ventil.

Pročištění probíhá v několika cyklech dle stavu znečištění. Sledování stavu znečišťujících částeček během čištění umožňuje technikům zajistit nejoptimálnější pročištění autoklimatizace. Díky patentované destilaci čistící a rozpouštěcí chemické látky a jejího zpětného návratu - recyklace v průběhu čištění je i nejvíce ekologickou variantou proplachování.

Díky speciálním vlastnostem proplachovací chemické látky spolu s pulzní čističkou je zajištěno dokonalé vyčištění bez mechanických zbytků a kalů. Na takto provedené čištění od mechanických nečistot a kalů dáváme garanci. Tato služba je hojně využívána i značkovými autoservisy, kterým zajišťujeme toto čištění.

Doporučujeme - Speciální úkon na objednání

Běžné proplachování chemickými prostředky bez speciálního pulzního přístroje.

U této metody se používají chemické látky, které mají různá složení. Jejich principem je rozpustit látky a vyplavit nečistoty běžným průtokem promýváním. Proto je nejčastěji chemická látka hodně agresivní. Dále po čištění nesmí v systému zůstat !!! Jinak hrozí poškození komponent klimatizace hlavně kompresoru. Pročištění touto metodou je díky množství, které musíte pro efektivní použití použít pro proplachování a pak následně nákladně likvidovat nebo čistit. Je málo efektivní a ekologicky více zatěžující. Také více-náklady na likvidaci znečištěné látky pro čištění hovoří proti používání této metody. Nedoporučujeme není ekologické.

Nedoporučujeme není ekologické.

Proplachování chladivem.

Tento způsob nesmíme zaměňovat s běžnou údržbou jakou je pravidelné odsátí chladiva s odloučením starého a doplnění nového oleje do systému. Přístroje na plnění a údržbu neumí proplachovat systém. Nevýhody Malý čistící efekt. Výhody Nedoporučujeme nedostatečné pro rozpouštění kalů

Nedoporučujeme nedostatečné pro rozpouštění kalů.

Proplachování dusíkem.

Pro kvalitní kontrolu postupu čištění je většinou nutná demontáž komponent. Malý čistící efekt. Spolehlivě odstraní většinou jen volné částice. Vyplatí se u demontovaných jednotlivých komponent Lze takto vyčistit jen dílčí demontované díly bez záhybů. Nutná vizuální kontrola - demontáž komponent.

On-Line rezervace-servis

on line rezervace autoklimatizace

Rychlý kontakt

CP servis, s.r.o.

Plzeňská 221/130

Praha-5

   257 222 221

Po-Čt:   8:00-17:00

Pá:        8:00-16:00

Podrobný kontakt.

Autoklimatizace.cz

Autoklimatizace.cz - specialisté na kompletní opravy a servis autoklimatizací v osobních i dodávkových automobilech, nákladních stavebních i speciálních strojů. Opravy a repase kompresorů autoklimatizace.

 

Kontakt

CP servis.cz
Plzeňská 221/130
Praha 5 Motol
   257 222 221
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.