Opravy kompresorů

Specialisté na opravy kompresorů klimatizace. Provádíme kompletní opravy a celkové repase těl autokompresorů i spojek kompresorů všech značek.

autokompresor deskaklimakompresor pistyoprava kompresoru

Opravy kompresorů klimatizace.

Specialisté na opravy kompresorů autoklimatizace. Opravujeme kompresory autoklimatizace u vozidel všech typů.

  • Provádíme kompletní opravy a celkové repase těl autokompresorů i spojek kompresorů všech typů a výrobců.

Denso, Sanden, HCC, Panasonic, Zexel, DELPHI, Harrison, York, Bock, GM USA, Ford, Ford USA, KEIHIN, Mitsubishi, SEIKO SEIKI, Calsonic, Bosch, Doowon, Halla, Scroll, Visteon, atd.

Opravujeme repasujeme a dodáváme:

opravy komresoru

Spojka kompresoru - elektomagnetická.

  • Elektromagnetické třecí spojky se zkládají z elektromagnetické cívky, řemenice osazené dvouřadým ložiskem - ta je zároveň dosedací třecí plochou oproti dosedacímu talířku. Dosedací talířek. Je mnoho variant elektromagnetických třecích cívek, ale princip je většinou stejný. Do cívky je přiveden proud a elektromagnetické vlny přitáhnou přítlačný talíř. Třením spojí řemenici a přítlačný talíř. Tímto spojením dojde k přenosu z řemenice na vnitřní části kompresoru.

Stáloběžné spojky.

  • Pro ochranu ostatních částí pohonu kompresoru je na stáloběžném kompresoru osazeno bezpečnostní pojistkou. Ta při havárii nebo zadření kompresoru přeruší pohon vnitřní části. Toto přerušení pohonu je nevratné. Při opravě kompresoru je potřeba výměna takto přerušené části spojení. Dle konstrukce je také osazována do klima kompresoru protirázová ochrana. Silenbloky či pružné elementy spojující pohon od řemenu do kompresoru tlumí rázy.

Nejčastější poruchy spojek autoklimatizačních kompresorů.

 Spojky Kompresorů - zde zobrazíte celý článek o spojkách. 

Cívka

  • Elektromagnetická cívka je častým zdrojem nefunkčnosti kompresoru klimatizace. Její porucha může být příčinou nefunkčnosti celého systému autoklimatizace, ale také důsledkem jiné poruchy jako třeba níže uvedené ložisko spojky.

Vadné ložisko spojky klima kompresoru.

Spojka kompresoru porucha

  • Vůle či vada ložiska spojky kompresoru se většinou projevuje hlučností. (Pozor, ne vždy si toho můžete všimnout za běžného provozu). Ložisko v případě vůle či hlučnosti je nutné co nejdříve vyměnit, jinak hrozí další následné škody, jako jsou vyhřátí cívky či spálení řemenice a přítlačného talířku. Také hrozí spálení náhonového řemenu a napínacích kladek. Při přetržení řemenu se pak vozidlo může stát nepojízdné.

Spojky Kompresorů - zde zobrazíte celý článek o spojkách.

On-Line rezervace-servis

on line rezervace autoklimatizace

Rychlý kontakt

CP servis, s.r.o.

Plzeňská 221/130

Praha-5

   257 222 221

Po-Čt:   8:00-17:00

Pá:        8:00-16:00

Podrobný kontakt.

Autoklimatizace.cz

Autoklimatizace.cz - specialisté na kompletní opravy a servis autoklimatizací v osobních i dodávkových automobilech, nákladních stavebních i speciálních strojů. Opravy a repase kompresorů autoklimatizace.

 

Kontakt

CP servis.cz
Plzeňská 221/130
Praha 5 Motol
   257 222 221
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.